Tak ako v minulej časti pri výstražnom osvetlenia dverí, aj tu sa jedná o ten istý problém ale nie v oblasti dverí ale kufra. Novšie autá disponujú s červeným osvetlením, ktoré sa nachádza na spodku kufra a pri jeho otvorení smerujú na cestu aby ich vodič, ktorý je za uatom videl v prípade, že auto stojí na ceste alebo krajnici a nemá zapnuté parkovacie svetlá. Zároveň niektoré autá majú z druhej strany biele svetlo, takže pri otvorení kufru smeruje do priestoru kufra a tym pádom ho osvetluje aby človek doň lepšie videl. Tôuto skvelou funkciou Lanos nedisponuje a tak som bol nútený si niečo podobné vyrobiť.

Pri výstražnom osvetlení dverí sa dalo použiť svetlo na to určené s iného typu auta. V prípade kufra sa to teraz nedalo veľmi použiť. Bolo by to možné a síce by sme museli vyrezať do spodnej časti kufra kde by sa malo svetlo nachádzať otvor do plechu a do kufrového tapacíru. Tento spôsob som nezvolil preto, lebo som k tomuto prerábaniu nemal dostatok príslušného náradia a miesto kde by sa to dalo spraviť. Na ulici sa to robí zle. Osobne si však myslím, že by to bol najlepší spôsob prerobenia čo sa týka funkčnosti a aj po estetickej stránke. Dalo by to zabrať ale oplatilo by sa, takže ten čo sa do toho pustí a ma na to náradie a priestor tak nech si zvolí tento spôsoob. Takže som zvolil iný spôsob prerobenia v tomto prípade asi najjednoduchší aký sa dal spraviť. Ešte jednoduchšie by síce bolo sa do toho nepúšťať ale preto to tu nepíšem. Použil som teda osvedčené LED Strip pásiky s označením Slim. Sú tenké a mali by byť aj vode odolné. Odstrihol som si modul o dĺžke 5 cm obsahujúci 3 SMD Led. Použil som 2 moduly na obe strany. Odstránil obaľ v mieste kde sa nachádzajú kontakty. Pásik som nalepil na tapacír a minivŕtaćkou som prevŕtal napájacie kontakty až na druhú stranu tapacírú. Cez dierky som prestrčil napájacie kábliky, zaletoval a miesta kontaktu som zatavil tavnou pištolou. Nieje to úplne že typ top riešenie ale svoj účeľ plní. Napájacie drátiky som si priviedol na menší rozvádzací plošák, ktorý slúži ešte na nápajanie osvetlenia pláta v kufry ale o tom píšem v článku osvetlenie kufra. Tento plošák je ďalej napájacím káblikom zvedený až do kufra kde je daľší rozvodový plošák. S neho ide napájanie pre osvetlenie kufra. Celé je to pripojené na pôvodné osvetlenie kufra. Neskôr som objavil ešte lepšie Led pásiky, ktoré sú výkonnejšie. Mal som nutkanie to rerobiť ale nakoniec som do toho šiel preč. Mám na tom tapacíry z vnútornej strany už nalepenú aj ANS penu proti vŕzganiu a káble ktoré by som musel asi natiahnuť nanovo sa nachádzaju pod izolačnou páskou a pdo touto ANS penou. Veď ak nebude vyhovovať tak to prerobím.

Snáď vás aj tento článok oslovil a necháte sa ním inšpirovať.

Zoznam súčiastok:

Červený LED Strip – dĺžka modulu ako komu vyhovuje, 1 modul je 5 cm a 3 LED. Zoženiete ho napr. na www.dealextreme.com pod kódovým označením SKU 7571

Na stiahnutie:

Fotky: Všetky fotky na stiahnutie v rar