.: Škoda Octavia Kapučíno :.

Nieže by som bol s predchádzajúcim autom konkrétne s Langošíkom nespokojný, však som sa mu venoval dlho a taktiež do neho dosť preinvestoval, no prišla ponuka od kamaráta na Škodu Octáviu 1. Nad ponukou som dlho nepremýšľal a o chvíľku sa v mojich rukách ocitala Škoda Octávia 1U liftback. Sedany mi moc nešmakujú, ale liftback nieje nakoniec až tak zlá volba. Navyše som si povedal, že treba vyskúšať niečo nové a teda ísť do toho. Octávia je rok 2008 a jedná sa o model Tour s benzínovým motorom 1,6 MPI. Octávia dostala ešte od pôvodného majiteľa splyňovač Lovato a to ma o kúpe presvedčilo najviac. Veď jazdiť za polovičnú sumu to predsa poteší každého. Octáviu som poznal takmer od jej kúpy a taktiež sa s ňou pravidelne vozil, takže som ju poznal celkom dobre. Po kúpe som Octávii kúpil nové elektróny Ronal R16. Od brata dostal zadné parkovacie senzory, ktoré ma veľmi potešili a šup šup do Octávii. Mal som trošku problémy pri cúvaní sedanov a tak sa náramne hodili. Veď presedlanie s krátkeho hatchbacku do dlhého sedanu liftbacku nie je pre každého žiadna sranda. A ja som s tým mal taktiež chvíľku nejaký problém. Ďalej dostala DayLighty od firmy Dectane. Pravdepodobne ich budem asi vymieňať, nesvietia tak krásne bielo ako na Lanose, ale zato sú zatmavené a viac sa hodia do mriežky. Postupne si ju vylepšujem. Mám s ňou aj niekoľko plánov, tak uvidíme ako sa mi bude dariť pri ich realizovaní.

Nižšie pod týmto článkom nájdete základné informácie o mojej Octávii ako aj nejaké tie články a návody o postupnom kupovaní nového príslušenstva do Kapučína alebo menšie dorábky , ktoré mi v Kapučíne chýbali. Nejaké tie LED osvetlenia a podobne. No a tu je spomínaný odkaz na Články a návody Škoda Octávia Kapučíno.

Od 11.11.2013 Octávia zmenila nového majiteľa. Je ním môj mladší brat, ktorý pomaly pokračuje v úpravách, ktoré som ja nestihol spraviť. Ja som dostal chuť na niečo rodinné a hlavne o kus väčšie autíčko ako je  Seat Altea XL. Netajím sa tým, že by som si dal povedať aj Alhambre alebo Sharanu či novému Galaxy.

Základné info:

Model: Škoda Octávia 1U Tour Liftback
Kúpa Octávii: 1.10.2012
Km pri kúpe: 200 000 Km
Rok výroby: 7/2008
Motor: 1.6 BFQ + LPG
Výkon motora: 75kw/102hp
Farba: Béžová Capuccino metalíza
Karoséria: Liftback
Kolesá: 205/55 r16
Výbava: posilňovač riadenia, 2x AirBag, 4x El. okná, Manuálna klimatizácia, El. zrkadlá + vyhrievané, Palubný PC, Hmlovky, Centrálne zamykanie, Diaľkové ovládanie, Fólie