Altejka dostala deflektory na všetky 4 okná od značky TeamHEKO. Hoc sú to polici, tak som zatiaľ s nimi spokojný. Občas si všimnem, že zadné deflektory trochu skĺzli smerom dole. Otvorím trochu okno a zastrčím ich naspaä. Pravdepodobne už nedrží obojstranná páska. Cena všetkých 4 deflektorov ma vyšla cez známeho na 35€. V balení sa nachádzajú 2 kusy predných a 2 kusy zadných deflektorov. Na deflektoroch sa nachádzajú nalepené obojstranné pásky. Sú to také malé shity, preto je dobré ich posilniť dákou silnejšou obojstrannou páskou. Dostal som s k ním aj pliešky, ktoré sa zasunú do rámu dverí medzi gumy. Mali by údajne lepšie držať.

Postup montáže okenných deflektorov Heko:

  1. Po obdržaní deflektorov Heko ich odporúčame poriadne skontrolovať či neboli náhodou pri preprave poškodené. Pri odosielaní deflektorov ich dôkladne kontrolujeme a balíme do odolných krabíc a vyplnené penou. Ale pri preprave kuriérskou spoločnosťou sa môže stať, že sa poškodí, nakoľko je to plast. Treba skontrolovať hlavne konce deflektorov.
  2. Deflektory treba prirovnať k rámu okna, či budú pasovať na 100%.
  3. Stiahnite okno a dôkladne očiste priestor kam sa bude inštalovať deflektor a poriadne odmastíte, aby sa obojstranná lepiaca páska dobre prilepila.
  4. Odstráňte fóliu z obojstrannej lepiacej pásky.
  5. Najprv zasunete koniec deflektoru pri spätnom zrkadle a následne zasunete aj druhý koniec deflektoru. Potom opatrne zasúvajte deflektor do drážky smerom od spätného zrkadla k hornému rohu strednú časť deflektoru. Nerobte to násilím, aby ste nepoškodili deflektor.
  6. Keď máte deflektor (ofuky) zasunutý v drážke, pár krát otvorte a zatvorte okno, aby ste sa uistili, či náhodou niekde nenaráža okno do plastu. V prípade, že sa okno nechce zavrieť alebo naráža okno do plexi, tak použijete pribalené kovové pliešky. Treba ich nasunúť v tom mieste kde sklo naráža do deflektoru. Pliešok treba nasunúť tak, aby háčik, ktorý je na jednej strane pliešku bol na strane gumového tesnenia okna a časť bez háčiku na strane deflektoru. Pliešok zabezpečí viac priestoru pre zasúvanie okna.
  7. Po inštalácii deflektorov ich už len očistíme bežnými prípravkami na čistenie okien a jemnou handričkou.

Zoznam súčiastok:

Deflektory:

Farba: čierna dymová
Hrúbka: cca 2 mm (môže sa líšiť u rôznych áut)
Montáž: obojstranná lepiaca páska + pliešky
Materiál: plexisklo – Polymetylmetakrylát (PMMA)
Certifikát: TUV, systém riadenia kvality ISO 9001: 2008
Výrobca: Heko
Obsah balenia: 2ks deflektorov na predné okná + 2ks zadných deflektorov
Cena: 30€
Link: Deflektory